Menu

PÉČE

ZÁSADY A POSTUP MYTÍ AUTOMOBILU S POVLAKEM NANO CERAMIC PROTECT – KE ZTAŽENÍ ZDE

DŮLEŽITÁ INFORMACE!!!

PRVNÍ TÝDEN PO APLIKACI JAKÉHOKOLIV POVLAKU NA KAROSERII SE NESMÍ AUTOMOBIL MÝT CHEMIÍ – V PŘÍPADĚ NUTNOSTI POUZE ČISTOU VODOU

DŮLEŽITÉ ZÁSADY:

URČITĚ SE VYVARUJTE NÁVŠTĚVÁM KARTÁČOVÝCH MYCÍCH LINEK

Mechanicky postupně odstraňují hydrofobní lesklý povlak Nano Ceramic Protect Soft a poté můžou způsobit defekty i na tvrdém povlaku Nano Ceramic Protect 9H. Kartáče svým rotačním pohybem a zůstatkem drobných nečistot působí jako abrazivum a na čištěném povrchu zanechávají jemné téměř neviditelné škrábanečky v podobě tzv. sluníček, které z dlouhodobého hlediska degradují lesk a povrch postupně zmatní. Tyto všechny způsobené škody povlaku se dají odstranit a obnovit jej následnou reaplikací v aplikačním centru, samozřejmě lak vašeho automobilu je pořád chráněn povlakem a nebude nijak poškozen ale proč riskovat a devalvovat svou investici.

VYVARUJTE SE PŘÍLIŠ ČASTÉMU MYTÍ NA BEZKONTAKTNÍCH MYČKÁCH

Bezkontaktní myčky jsou teď populární a lákají svou lokální dostupností a příznivou cenou ve srovnání s šetrným ručním mytím. Fyzický kontakt však musí nahradit silná chemie tzv. mikro prášek a ten po nanesení rozpouští značnou část nečistot. U samotného mytí nedochází k fyzickému kontaktu s nečistotou ( pouze chemickému kontaktu ) a proto se stává, že na povrchu automobilu zůstane jemný film nečistoty, který při sušení ručníkem působí jako jemné abrazivum a může postupně poškrábat vrchní strukturu hydrofobního lesklého nano povlaku Nano Ceramic Protect Soft a následně i tvrdého povlaku Nano Ceramic Protect 9H. Občasná nevyhnutelná návštěva bezkontaktní myčky je mnohem menší zlo k povlakům jako kartáčová myčka. 

PÉČE O AUTOMOBIL S POVLAKEM NANO CERAMIC PROTECT

Nádherný lesk, vodě odpudivý efekt a dlouhodobou funkčnost povlaku si vyžaduje pravidelné a hlavně šetrné mytí. Nejlepší možnou variantou je přenechat následné pravidelné mytí profesionálům z aplikačního centra, právě oni jsou dokonale připraveni na šetrné mytí tak aby byl povlak udržován v perfektní kondici co nejdéle. V případě, že nemáte možnost pravidelného mytí u aplikačního centra a váš automobil budou mýt profesionálové z jiné provozovny ruční automyčky vždy je upozorněte na to, že automobil je ochráněn povlakem Nano Ceramic Protect a požadujte mytí šetrnou metodou s neagresivními produkty, nejlépe pH neutrálními. V případě, že chcete pečovat o automobil sám (a) je potřeba dodržovat správný postup šetrného mytí. Doporučujeme ověřené šetrné produkty komplexního systému na mytí a čištění automobilů, klikni zde: HAND WASH 6 EASY STEPS

POSTUP ŠETRNÉHO MYTÍ EXTERIÉRU SVÉPOMOCÍ:

ODSTRANĚNÍ HMYZU, PŘEDMYTÍ KAROSERIE

Použijte šetrný produkt DIRT & INSECT REMOVAL nejlépe ve stínu! Nastříkejte na části, kde je zaschlý hmyz – nárazník, kapota, zrcátka a čelní sklo. Pak pokračujte kolem celého auta a přípravek stříkejte na spodní polovinu karoserie, do mezidveřních prostor, do krytu tankovací nádržky i na disky kol. Po 1 – 2 minutách spláchněte automobil dostatečným množstvím vody – začněte splachovat odzadu, aby mohl přípravek dostatečně dlouho působit na hmyz v přední části.

RUČNÍ MYTÍ AUTOMOBILU

Použijte NANO SHAMPOO & PROTECT nejlépe ve stínu! Nařeďte v kbelíku vodu 1:50 -1:100 a ponořte do něj mycí rukavicikterou pořádně přípravek promíchejte a jemně napěňte. Aplikujte nano šampon na celé auto pomocí mycí rukavice se shora dolů, kterou opakovaně během mytí automobilu namáčejte do kbelíku. Pro 100% dokonalé mytí můžete použít metodu dvou kýblů, v jednom naředěný šampon – v druhém čistá voda ( zde rukavici vyždímejte před každým namočením do kbelíku s šamponem ). Pokud jsou kola stále znečištěna, dočistěte je ještě kartáčkem nebo strukturovanou stranou mycí rukavice. Následně celé auto dobře opláchněte dostatkem vody.

SUŠENÍ AUTOMOBILU

Důsledné vysušení je nezbytný závěrečný krok, v opačném případě na povrchu zůstanou kapky vody a při jejich odpařování vzniká vodní kámen, který se může dostat ( zapéct ) do povlaku. Vodní kámen sice lze odstranit mechanicky nebo chemicky ale může dojít k narušení povlaku. Vysušte automobil po každém mytí ručníkem na karoserii!

Ručník na karoserii přikládejte na mokré části karoserie a jemným přítlakem utírejte karoserii do sucha – průběžně ždímejte. Nejlépe sušte automobil v tomto pořadí – střecha, okna, kampota, dveře, blatníky, kufr, nárazníky, mezidveřní prostory a disky kol.

STAROSTLIVOST O MYCÍ RUKAVICI A SUŠÍCÍ RUČNÍK NA KAROSERII

Mycí rukavice: vždy po mytí automobilu mycí rukavici vyperte pod tekoucí vodou a v případě znečištění použijte obyčejné mýdlo. Pak mycí rukavici nechte vysušit, vložte ji do plastového sáčku aby nepřišla do kontaktu s nečistotami.

Sušící ručník na karoserii: v případě, že byl automobil dokonale umyt tak ručník na karoserii nebude znečištěn a stačí ho umýt pod tekoucí vodou. V případě znečištění ručník na karoserii vyperte v pračce cca na 40°C – 60°C a to bez použití aviváže s otáčky na ždímání na 800. Pak sušící ručník na karoserii nechte vysušit, vložte ho do plastového sáčku aby nepřišel do kontaktu s nečistotami.